Clean Services

Yönetim Kurulu

Osman Ataman

Yönetim Kurulu Başkanı

1967 yılında Trabzon’da doğdu. 1986 yılında Saint Joseph Lisesi’nden, 1991 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümünden mezun oldu.

Profesyonel iş hayatında gazeteci olarak TV’de 7 Gün/Gong Dergisi, Türk Haberler Ajansı, Hürgün Gazetesi, Cumhuriyet Gazetesi, TRT, Karadeniz Gazetesi, WDR, İsveç Radyosu, BBC Türkçe Radyo, Milliyet Gazetesi, Türkiye Gazetesi’nde muhabir, diplomatik muhabir, temsilci ve Yazı İşleri Müdürü görevlerinde bulundu.

1993’de Türkiye’de Radyomu İstiyorum hareketinin yönetiminde yer aldı.

Girişimci olarak Türkiye’nin ilk ulusal özel radyosunu arkadaşlarıyla kurdu (Genç Radyo), ilk müzik televizyonunu hayata geçirdi (Genç TV), ilk ve ikinci radyo yayın ağını kurdu (Popnet ve Hitnet), ilk ve ikinci televizyon yayın ağını hayata geçirdi (Yurtnet ve Telenet).

Türkiye’nin ilk şarj ağı operatörü olan FullCharger (www.fullcharger.com), E-Mobilite Derneği (www.e-mobilite.org.tr) ve CleanServices Yönetim Kurulu Başkanı olan Osman Ataman İngilizce ve Fransızca biliyor

Fikret Tümer

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1987 yılında Ankara’da doğdu. 2004’de ODTÜ Lisesi’nden, 2009’da Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

2008 yılında ELTEM Mühendislik firmasında profesyonel mühendislik hayatına başlamıştır. 2010 yılında Karadeniz Holding bünyesinde çalışmaya başlamış ve 12 adet Powership’in dizayn, kurulum, devreye alma ve işletmesinde Proje Müdürü olarak görev almıştır. 2018 yılında Londra merkezli MEC-EL Consultancy firmasını kurmuş olup halen İngiltere, Avrupa ve dünyanın farklı bölgelerinde enerji alanında proje dizaynı, proje yönetim danışmanlığı ve sektör araştırmaları yapmaktadır. Ayrıca 2021 yılında İsveç merkezli ECOBARGE firmasına ortak olmuş ve dünyada ilk defa deniz üzerinde yenilenebilir enerji üretimi, enerji depolama, su arıtma, soğuk su deposu, elektrikli deniz araçları şarj istasyonu, hizmetleri veren yüzer platform dizaynını tamamlamıştır.

E-Mobilite Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve CleanServices Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan Fikret Tümer İngilizce biliyor.

Nurlan İdemen

Genel Müdür

1969 yılında İstanbul’da doğdu. 1988 yılında Saint Joseph Lisesi’nden, 1994 yılında City University Insurance & Investment BSc derecesinden ve 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 1996 yılında da The City University of London’dan MSc Insurance & Risk Management derecesi almıştır. Sigorta Eksperliği belgesine sahip olup, Associate of the Chartered Insurance Institue (ACII) belgelendirme süreci halen devam etmektedir.

Çeşitli kuruluşlarda üst düzey yönetici olarak görev yaptıktan sonra 2006-2009 döneminde Skypack Ambalaj firmasında Satın Alma ve Fabrika Müdürlüğü, 2009-2017 yılları arasında Sarten Ambalaj firmasında Grup Direktörlüğü, 2017-2023 yılları arasında Evyap Sabun firmasında ARGE Müdürlüğü yapmıştır.

Halen CleanServices Yönetim Kurulu üyesi ve Genel Müdür olarak görevine devam eden Ümit Nurlan İdemen 1870 Eğitim ve Sağlık Vakfı kurucu üyesi ve Saint Joseph’liler Derneği üyesi olup İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Levent Sepici

Yönetim Danışma Kurulu Başkanı

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi’nden mezun oldu. Sartes İnşaat firmasında Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

CleanServices Yönetim Danışma Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

Ertuğrul Yalçınkaya

Yönetim Danışma Kurulu Başkan Yardımcısı

Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Bölümü’nden mezun olmuştur. Günay Mühendislik Kurucusudur. A Sınıfı ISG Uzmanıdır.

Clean Services Yönetim Danışma Kurulu Başkan Yardımcısı’dır.

Ferruh Öznur Çelikkol

Yönetim Danışma Kurulu Üyesi

İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Bölümü’nden mezun olmuştur. Boston Üniversitesi’nde Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

ISS’de Genel Müdür Yardımcılığı, ENTES’te Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürlüğü, Emerson Process’te Satış Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

Clean Services Yönetim Danışma Kurulu Üyesidir.

Teoman Abrak

Yönetim Danışma Kurulu Üyesi

1979 yılında Hamburg’da doğdu. 2002 yılında İnönü Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

İş hayatına Polat Holding bünyesindeki Ege Birleşik Enerji firmasında başlamış ve Kar Demir Haddecilik firmasında devam etmiştir. 2006 yılında kurucu ortak olarak Aydoğdu firmasında görev yaptıktan sonra 2011 yılında sahibi olduğu Vizyon Mühendislik firmasını kurmuş olup halen Yüksek Gerilim, Alçak Gerilim, Zayıf Akım Tesis Projeleri, Enerji Nakil Hatları, Trafo ve Dağıtım Merkezlerinin yapımında çalışmaktadır.

CleanServices Yönetim Danışma Kurulu’nda üye olan Teoman Abrak evli ve 2 çocuk sahibidir.

Atilla Güngör

Yönetim Danışma Kurulu Üyesi

1974 yılında Zonguldak’da doğdu. 2016’da Kültür Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi bölümünden mezun oldu. Çeşitli firmalardan ustalık ve Teknik personel belgeleri de bulunmaktadır.

Çeşitli kuruluşlarda görev yaptıktan sonra 1998 yılından itibaren sahibi olduğu Güngör İklimlendirme Servis Hizmetleri firmasını kurarak iş hayatına devam etti. Halen Bosch Termoteknik A.Ş., Fujitsu, General, Midea, Gree Tlc ile çalışmaktadır.

İstanbul Anadolu Yakasında bir STK’nin başkanlığı yürütmekte olup Clean Services Yönetim Danışma Kurulu Üyesidir.

Kemal Üstündağ

Yönetim Danışma Kurulu Üyesi

1983 yılında Samsun’da doğdu. 2000 yılında Mithat Paşa Anadolu Lisesi’nden, 2006 yılında Atatürk Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Çalışma hayatına 2006 yılında proje sorumlusu olarak başlayıp, 2010 – 2012 döneminde teknik sorumlu olarak devam etmiştir. 2012 yılından itibaren iş hayatına sahibi olduğu Dinamik Mühendislik firması ile iklimlendirme, soğutma ve inşaat sektörlerine hizmet vermektedir.

Kemal Üstündağ, CleanServices Yönetim Danışma Kurulu üyesidir.

Atilla Demircan

Yönetim Danışma Kurulu Üyesi

Eskişehir’de doğdu. Eskişehir Atatürk Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun oldu.

Elektrik Teknikeri olarak GKD Enerji’yi kurdu.

Clean Services Yönetim Danışma Kurulu Üyesidir.

Burak Gürdal

Yönetim Finans Danışma Kurulu Başkanı

1971 Trabzon doğumlu Burak Gürdal, orta ve lise öğrenimini Galatasaray Lisesi’nde, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nde, yüksek lisans derecesini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi Bölümü’nde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde başladığı doktora çalışması halen tez aşamasındadır.

Meslek hayatına bankacılık alanında müfettiş yardımcısı olarak başlayan Gürdal, Müfettişlik ve Şube Müdürlüğü sonrasında finans, spor yöneticiliği, kimya, tarım ve enerji gibi değişik sektörlerde üst düzey yöneticilik ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

2003-2006 yılları arasında Trabzonspor Derneği ve Trabzonspor Futbol A.Ş. Genel Müdürlüğü, 2006-2008 yılları arasında Kimya İşverenleri Sendikası Genel Sekreterliği ve Kiplasma Atık Bertaraf A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunan Gürdal, 2008 yılından günümüze kurucusu ve ortağı olduğu Prunus Tarım Yatırımları A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı ve 2014 yılından günümüze yine kurucusu olduğu S.S. Doğu Manisa Ceviz Badem Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeliği’ni üstlenmektedir. 2014-2015 yıllarında Trabzonspor ve bağlı şirketlerinin CEO’luğu görevinde bulunan Burak Gürdal, 2017 yılından itibaren e-mobilite sektöründeki yabancı girişim şirketi FCTR Elektrikli Araçlar Enerji Teknolojileri A.Ş.’nin İcra Kurulu Üyesi, 2021 yılından itibaren Emobilite Derneği Genel Sayman Yönetim Kurulu Üyesi, 2023 yılından itibaren 365 Mobilite Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini yürütmektedir.

1996 yılında üye olduğu Trabzonspor Kulübü, 2003 yılında üye olduğu Trabzon Kültür Derneği ve 2019 yılında kurucusu olduğu Bodrum Denizcilik ve Yelkencilik Spor Kulübü’nün halen Üyesi olan Burak Gürdal, İngilizce ve Fransızca bilmekte olup erkek çocuk babasıdır.

Eda Urcan

Yönetim Finans Danışma Kurulu Başkan Yardımcısı

Orta ve lise öğrenimini Saint Benoit Lisesi’nde, lisans eğitimini Sorbonne Üniversitesi İktisat ve Siyasal Bilimler Fakültesi’nde, master derecesini Sorbonne Üniversitesi Şirket Stratejisi ve Organizasyonu Danışmanlığı Bölümü’nde tamamlamıştır.

Meslek hayatına PwC Türkiye’de başlamış olup, EY Fransa, RSM Paris Fransa, Tallis Consulting Fransa şirketlerinde, mali işler fonksiyonunun değerlendirilmesi, dönüşümü hızlı ve etkin finansal kapanış, finansal regülasyonlara uyum, yönetim raporlaması hizmetleri, süreç optimizasyonu ve otomasyonu konularında danışmanlık hizmeti vererek kariyerine devam etmiştir. Halen Mert Finans Faktoring firmasında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

CleanServices Yönetim Finans Danışma Kurulu Başkan Yardımcısı olan Eda Urcan, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Tayfun Erpek

Yönetim Finans Danışma Kurulu Üyesi

1971 yılında Eskişehir’de doğdu. 1990’da Galatasaray Lisesi’nden, 1995’te Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. 1997 yılında Türk Eğitim Vakfı yurtdışı yüksek lisans eğitim bursunu kazandı. 1999 yılında The University of Texas at Austin’den MBA derecesi aldı. 2003’te Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı’nı, 2004’te “Chartered Financial Analyst” (CFA) unvanını taşımaya hak kazandı.

Çeşitli finans kuruluşlarında analist ve yönetici olarak görev yaptıktan sonra 2001-2003 döneminde İş Yatırım Menkul Kıymetler Yönetici, 2003 – 2005 arasında Trabzonspor Sportif Yatırımlar A.Ş.’de Genel Müdür olarak çalıştı. 2008 yılından bu yana kurucu ortağı olduğu Prunus Tarım Yatırımları San. Tic. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve 2016 yılından bu yana S.S. Doğu Manisa Ceviz ve Badem Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

Ceviz Üreticileri Derneği yönetim kurulu üyesi, Galatasaray Kulübü üyesi ve CleanServices Yönetim Finans Danışma Kurulu üyesi olan Tayfun Erpek, İngilizce ve Fransızca biliyor.